Eşya Depolama

Eşya DepolamaGenelde insanlar şehirler arası taşınma işlemini yaparken taşındıkları yeni adrese anlık olarak yanlarında götüremedikleri ve ev, ofis gibi noktalarda da bulunduramayacakları eşyaları güvenle ve gönül rahatlığıyla saklamak amacıyla eşya depolama alanlarını kullanmaktadır. Eşya depolama alanlarının en önemli özelliklerinden biri ise depolanacak olan eşyaların paketlenmesi ve öyle saklanmasıdır. Eşyaların paketlenme işleminde gösterilecek olan özen ve kullanılacak olan birinci sınıf ambalaj malzemeleri nem, rutubet, hava gibi eşyalarınıza zarar verecek etkenleri uzak tutmaktadır. Aksi durumlarda darbelerden ziyade küflenme veya paslanma gibi eşyalarınızda çeşitli dejenerasyonlara denk gelebilirsiniz.

Profesyonel ankara eşya depolama firmaları deneyimleri ile hangi mevsimde hangi ambalaj malzemeleri ile paketleme yapılacağını bilmekte ve ona göre işlem yapmaktadır. Eşya depolama alanlarını kullanmak için yapılan işlemlerin sırası bellidir. İlk önce firmanın çalışanları evinize gelerek eşyalarınızın tamamını hava kabarcıklı naylon paketlere koyularak paketlenir. Daha sonrasında streç film ile tamamını paketleme işlemine geçilir. Son aşama olarak ise numaralandırma yani kodlama aşamasıdır. Paketleme işlemi tamamı ile sonlandıktan sonra tüm paketlere tek tek numara verilir ve listeye kaydı yapılır. Liste kaydı tamamlandıktan sonra listenin bir kopyası alınır. Bir adet müşteriye bir adet ankara eşya depolama işlemini yapan firmaya verilir.

Ertesi gün sigorta şirketi tarafından gönderilecek expertiz tarafından eşyalarınıza fiyat biçilir ve anlaşma gereği poliçe yapılır. Fiyatlandırma işlemi de tamamlandıktan sonra gerekli olan evrakları ve sözleşmelerin bir kopyası eşya depolama firmasına bir kopyası da müşteriye sunularak taşınma günü beklenir. Taşınma günü eşya depolama firmasının çalışanları evlerinize veya ofislerinize uğrayarak depolanacak eşyalarınızı alır ve firmalarına ait olan depolama alanlarına götürürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir